• PL
  • UK
  • PL

Zabiegi na twarz

Cena

Ustalana indywidualnie z pacjentem

Znamiona i blizny

Wskazania:

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą pozbyć się szpecących zmian/znamion/blizn na skórze z powodów estetycznych czy też zdrowotnych. Powstawanie znamion na naszej skórze może być po prostu uwarunkowane genetycznie, niekiedy znamiona powstają przy nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne lub też promienie emitowane podczas opalania się w solarium. Inną grupę stanowią zmiany skórne będące informacją o stanie nowotworowym, jeszcze inną są natomiast powstające w wyniku działania określonych substancji albo też promieniowania. Przede wszystkim należy usuwać znamiona z miejsc, w których są one nieustannie podrażnione, na przykład przez ubranie – okolice kołnierzyka, stanika, majtek. W profilaktyce zdrowotnej ważne jest też to, żeby usunięte znamiona zwłaszcza te, które wyglądają na potencjalnie niebezpieczne, zostały zbadane histopatologicznie. Zabiegi korekcji blizn wykonywane są w przypadku obecności zniekształcających lub szpecących blizn w obrębie całego ciała.

Jak przygotować się do zabiegu:

Dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny oraz innych leków zawierających kwas acetylosalicylowy i jego pochodne (np. Pyralgina, Ketonal, Ibufen, Ibuprofen, Majamil itp.), można przyjmować jedynie Paracetamol. W celu zmniejszenia zasinień zalecamy zażywać Rutinoscorbin przez 3 tygodnie przed zabiegiem (2 tabletki 3 razy dziennie). Przed operacją należy starannie usunąć makijaż.

Jak wygląda zabieg:

Zabieg polega na chirurgicznym wycięciu znamion bądź korekcie blizn za pomocą skalpela. Drobne zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, a rozległe w narkozie. Do korekcji blizn stosujemy różnego rodzaju plastyki miejscowe lub przeszczepy skóry.

Efekt:

Usunięcie lub skorygowanie niepokojących bądź nieestetycznych zmian skórnych, poprawienie wyglądu blizny.

Rekonwalescencja i zalecenia po zabiegu:

Zaraz po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności, za wyjątkiem rozległych operacji. Szwy usuwane są 5–14 dni po zabiegu w zależności od umiejscowienia usuwanych zmian.

Przeciwwskazania:

  • nadciśnienie tętnicze
  • choroby serca i cukrzyca
  • stany zapalne skóry
fb