• PL
  • UK
  • PL
Tu Jesteś: Home » Klinika » Warto wiedzieć

Terminy konsultacji u specjalistów

lek. med. Adam Kaleciński 
chirurg ogólny

konsultuje: poniedziałek-piątek w godz. 8–10, po wcześniejszym umówieniu.
Koszt konsultacji – 100 zł

lek. med. Jarosław Jakiel
chirurg ogólny, ortopeda

konsultuje: w czwartki, w godz. 15.30–17.30,
po wcześniejszym umówieniu.
Koszt konsultacji – 140 zł (w tym badanie USG)

dr n. med. Janusz Orzechowski
chirurg ogólny, naczyniowy

konsultuje: w piątki, w godz. 15.30–17.00, po wcześniejszym umówieniu.
Koszt konsultacji – 150 zł (w tym badanie USG)

Ewa Kalecińska-Adamczyk
psycholog

przyjmuje w noa clinic po wcześniejszym umówieniu telefonicznym oraz we własnym gabinecie www.wroclaw-psycholog.com.pl

Porady

Jak umówić się na konsultację i jak długo czeka się na zabieg?

Zapisy na konsultacje prowadzimy drogą mailową pod adresem office@noaclinic.pl i telefoniczną pod numerem 71 772 42 70, rejestracja i informacja telefoniczna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00–18.00. Średni czas oczekiwania na zabieg to kilka tygodni, w zależności od długości planowanej operacji.

Przyjmuję leki. Czy mam je odstawić przed operacją?

Dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny i innych leków zawierających kwas acetylosalicylowy oraz jego pochodne (np. Pyralgina, Ketonal, Ibufen, Ibuprofen, Majamil itp.), można przyjmować jedynie Paracetamol. W celu zmniejszenia zasinień zalecamy zażywać Rutinoscorbin przez 3 tygodnie przed zabiegiem (2 tabletki 3 razy dziennie). W przypadku chorób przewlekłych (np. cukrzyca, nadczynność lub niedoczynność tarczycy) należy kontynuować zażywanie leków. Jeśli pacjent cierpi na jakąkolwiek chorobę przewlekłą lub chorował 3 miesiące przed operacją, należy poinformować o tym chirurga.

Kiedy i jak mogę zapłacić za operację?

Płatność za zabieg należy uregulować przed zabiegiem. Można zapłacić gotówką, kartą lub przelewem (w tym przypadku prosimy o dostarczenie potwierdzenia przelewu).

Jakie badania są wymagane i kiedy je dostarczyć?

Tydzień – dwa tygodnie przed zabiegiem należy wykonać następujące badania krwi: morfologia, INR (czas krwawienia) i APTT (czas krzepnięcia). Osoby powyżej 45 roku życia proszone są o EKG z opisem. Wyniki prosimy przesłać mailem. Jeśli pacjent nie ma możliwości wykonania badań we własnym zakresie, możemy je wykonać za dodatkową opłatą w klinice w dniu operacji.

Jak wygląda procedura w dniu operacji?

W dniu zabiegu należy zgłosić się na czczo do kliniki między 8 a 9 rano. W tym czasie odbywa się konsultacja, następnie pacjent podpisuje zgodę na zabieg, wypełnia ankietę anestezjologiczną (w przypadku zabiegów wykonywanych w znieczuleniu miejscowym ankieta nie jest konieczna) oraz reguluje płatność. Następnie pobieramy krew do badań (jeśli pacjent nie dostarczył wyników wcześniej), po czym następuje krótka rozmowa pacjenta z psychologiem.

Później prowadzimy pacjenta do pokoju (jedno- lub dwuosobowego), gdzie można się przygotować do operacji, dla każdej osoby przygotowany jest ręcznik kąpielowy oraz koszulka jednorazowa na czas zabiegu. Należy wziąć prysznic, zmyć makijaż i lakier z paznokci oraz zdjąć szkła kontaktowe. Kiedy pacjent jest gotowy, chirurg planuje zabieg, robiąc zdjęcia i zaznaczając na skórze pacjenta linie cięcia. Jeśli zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, pielęgniarka podaje pacjentowi leki przygotowujące do zabiegu.

W przypadku zabiegów w znieczuleniu ogólnym następuje wywiad lekarski z anestezjologiem. Po tych czynnościach można zacząć operację. Po zabiegu pacjent jest transportowany do swojego pokoju, gdzie zostaje pod obserwacją do następnego ranka (w przypadku zabiegów w znieczuleniu miejscowym można iść do domu/hotelu po ok. godzinie). Po porannej kontroli można opuścić klinikę, o ile lekarz nie zdecyduje inaczej.

Kiedy po operacji mogę się opalać i uprawiać sport?

Nie należy wystawiać blizn na słońce przez minimum 6 miesięcy, aby uniknąć stałych przebarwień. Należy unikać wysiłku fizycznego przez minimum miesiąc po operacji (nie dotyczy drobnych zabiegów jak korekcja powiek, uszu, usuwanie znamion), powrót do pełnej aktywności zwykle nie jest dłuższy niż 2–3 miesiące.

Czy można odwiedzać pacjentów po operacji?

Tak, jednak prosimy o przebywanie w sali pacjenta możliwie krótko, aby nie zakłócać wypoczynku po zabiegu. Godziny odwiedzin kończą się o 20.00.

Czy w klinice jest dostęp do internetu?

Tak, na terenie noa clinic działa Wi-Fi, hasło dostępne na recepcji.

Jak przygotować się do zabiegu:

Należy zrezygnować z diet odchudzających na 2 tygodnie przed operacją. W dniu zabiegu należy być na czczo, optymalnie – 6 godzin przed operacją. Zabiegu nie należy planować w trakcie trwania miesiączki oraz 3 dni przed i 3 dni po. Przed operacją należy zdjąć szkła kontaktowe, zmyć makijaż i lakier z paznokci.

fb