• PL
  • UK
  • PL

Piersi -- zabieg

Cena:

Powiększenie piersi10 000 - 15 000 PLN
Powiększenie piersi
z podniesieniem
14 750 - 15 500 PLN

Powiększanie piersi

Wskazania:

Zabieg jest zalecany kobietom o małych piersiach, również niesymetrycznych, lub o piersiach, które straciły jędrność.

Jak przygotować się do zabiegu:

Dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny i innych leków zawierających kwas acetylosalicylowy i jego pochodnych (np., Pyralgina, Ketonal, Ibufen, Ibuprofen, Majamil itp.), można przyjmować jedynie Paracetamol. W celu zmniejszenia zasinień zalecamy zażywać Rutinoscorbin przez 3 tygodnie przed zabiegiem (2 tabletki 3 razy dziennie). Przed operacją należy usunąć makijaż, zdjąć szkła kontaktowe, zmyć lakier z paznokci.

Jak wygląda zabieg:

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, trwa ok. 1,5 godziny. Do zabiegu używa się implantów piersiowych silikonowych różnych firm, różnych rozmiarów i kształtów. Implantację protez możemy dokonać z kilku cięć na skórze - tuż poniżej fałdu pod piersiowego lub na granicy skóry i otoczki brodawki sutkowej. Protezę możemy umieścić w jednym z trzech położeń na klatce piersiowej: bezpośrednio pod gruczołem piersiowym, pod powięzią lub pod mięśniem piersiowym.

Wszystkie te kwestie pacjentka omawia z lekarzem przed zabiegiem. Standardowy zabieg polega na wykonaniu nacięcia skóry i tkanki podskórnej, rozpreparowaniu kieszeni w odpowiedniej warstwie tkanek i implantacji uprzednio dobranej protezy. Przed zszyciem skóry do ran można wprowadzić sączki lub dreny. Wytworzoną ranę na skórze szczelnie zamyka się rozpuszczalnymi szwami.

Rekonwalescencja i zalecenia po zabiegu:

Po operacji pacjentka zakłada specjalny biustonosz, który powinna nosić przez 3 miesiące. Po zabiegu operacyjnym nieodłącznym jego następstwem jest obrzęk, który z czasem ustępuje. Indywidualnie nasilony ból uśmierzany jest lekami przeciwbólowymi. Niekiedy widoczne są zasinienia, które czasem również znikną.

Możliwa jest nadmierna reakcja brodawek sutkowych na dotyk i okresowe skurcze piersi, które są normalną reakcją pooperacyjną i ustępują z czasem. Przez okres 3 tygodni należy unikać wysiłku fizycznego szczególnie takiego, który angażuje ramiona, tj dźwiganie, czy unoszenie ramion do góry. Pracę zawodową można podjąć po okresie 1 - 2 tygodni od zabiegu, o ile nie jest to praca fizyczna.

Efekt:

Pełniejsze piersi, zmniejszenie asymetrii. 

Przeciwwskazania:

  • zaburzenia krzepliwości
  • duszności
  • nieleczona nadczynność lub niedoczynność tarczycy
  • nadciśnienie tętnicze
  • choroby serca i cukrzyca
  • nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych
  • stany zapalne skóry
  • zaburzenia psychiczne, np. depresja, dysmorfofobia (poczucie lęku odczuwane w związku z przekonaniem o nieestetycznym wyglądzie własnego ciała)
fb