• PL
  • UK
  • PL
Tu Jesteś: Home » Zabiegi » Chirurgia plastyczna » Twarz » nos

Zabiegi na twarz

Cena

Korekcja / plastyka nosa8 400 - 10 000 PLN

Korekcja nosa

Wskazania:

Korekta nosa dedykowana jest dla pacjentów ze zmianami pourazowymi jak i wrodzonymi, powodującymi zniekształcenie części chrzęstnej i/lub kostnej nosa, jak np. garb. Często zniekształceniom ulegają części wewnętrzne nosa tj. przegroda, która utrudnia oddychanie. Wówczas wraz z korekcją przegrody nosa, poprawiającą przepływ powietrza, można przeprowadzić zmianę kształtu zewnętrznych części nosa.

Jak przygotować się do zabiegu:

Dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny oraz innych leków zawierających kwas acetylosalicylowy i jego pochodne (np. Pyralgina, Ketonal, Ibufen, Ibuprofen, Majamil itp.), można przyjmować jedynie Paracetamol. W celu zmniejszenia zasinień zalecamy zażywać Rutinoscorbin przez 3 tygodnie przed zabiegiem (2 tabletki 3 razy dziennie). Przed operacją należy starannie wydmuchać nos, usunąć makijaż, zdjąć szkła kontaktowe, zmyć lakier z paznokci.

Jak wygląda zabieg:

Operacja nosa wykonywana jest w większości wypadków w znieczuleniu ogólnym, trwa ok. 1,5–2 godzin. W zależności od rodzaju zniekształcenia, nos możemy pomniejszyć, redukując części nosa jak i powiększyć, dodając struktur kostnych lub chrzęstnych. Cięcia do tych zabiegów robione są wewnątrz nosa. Wyjątkiem są cięcia wytwarzane podczas resekcji skrzydełek (jednak chowają się w naturalnych fałdach skóry i z czasem stają się niewidoczne) oraz tzw. metoda otwarta, która pozostawia blizny na słupku nosa.

Efekt:

Usunięcie garbu, zmiana rozstawu skrzydełek, skrócenie nosa. Zmniejszenie projekcji.

Rekonwalescencja i zalecenie po zabiegu:

Po zabiegu pacjent zostaje w klinice pod obserwacją do następnego dnia, ma założony opatrunek plastrowy i/lub gipsowy przez okres 8 dni. Odczuwa dyskomfort, polegający na utrudnionym oddychaniu z powodu obrzęku i/lub założonych specjalnych tamponów modelujących reponowaną przegrodę. Po zabiegu występuje obrzęk i zasinienie powiek dolnych, czasami górnych, które po upływie 1–2 tygodni ustępują. Pacjenci po tego typu zabiegach nie powinni zażywać nadmiernych ilości alkoholu, unikać wysiłku fizycznego, schylania się i sytuacji mogących powodować zwyżki ciśnienia tętniczego krwi.

Przez kolejne 5 dni należy codziennie rano przychodzić do noa clinic na kontrolę i zmianę opatrunku. Powrót do pracy zawodowej jest możliwy po 2 tygodniach pod warunkiem, że nie wymaga wysiłku fizycznego i nie powoduje wzrostu ciśnienia tętniczego.

Przeciwwskazania:

  • wiek poniżej 18 lat
  • nieleczona nadczynność lub niedoczynność tarczycy
  • nadciśnienie tętnicze
  • choroby serca i cukrzyca
  • nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych
  • stany zapalne skóry twarzy
  • ropne zapalenie zatok
  • zaburzenia psychiczne, np. depresja, dysmorfofobia (poczucie lęku odczuwane w związku z przekonaniem o nieestetycznym wyglądzie własnego ciała)
fb