• PL
  • UK
  • PL

Zabiegi na twarz

Lifting twarzy

Cennik

Face lift10 000–11 500 PLN
Face lift + powieki17 000–18 000 PLN

Lifting twarzy

Wskazania:

Zabiegi te są wykonywane w celu usunięcia nadmiaru zwiotczałej skóry i odmłodzenia wyglądu twarzy i szyi. Face lift nie usuwa zmarszczek mimicznych. Aby usunąć drobne zmarszczki, np. wokół ust lub oczu, stosuje się inne techniki, np. wygładzanie za pomocą iniekcji – kwasem hialuronowym, toksyną botulinową, SNIF (przeszczep komórek macierzystych) lub zabieg laserem frakcyjnym CO2.

Jak przygotować się do zabiegu:

Dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny i innych leków zawierających kwas acetylosalicylowy i jego pochodnych (np. Pyralgina, Ketonal, Ibufen, Ibuprofen, Majamil itp.), można przyjmować jedynie Paracetamol. W celu zmniejszenia zasinień zalecamy zażywać Rutinoscorbin przez 3 tygodnie przed zabiegiem (2 tabletki 3 razy dziennie). Przed operacją należy starannie usunąć makijaż, zdjąć szkła kontaktowe, zmyć lakier z paznokci.

Jak wygląda zabieg:

Operacja przeprowadzana jest w większości wypadków w znieczuleniu ogólnym, trwa ok. 3–4 godzin lub do 5 godzin, jeśli wykonuje się dodatkowo korekcję powiek. Zabieg polega na nacięciu skóry w okolicy skroniowej, przed i za małżowinowej z wejściem na skórę włosów, tak aby późniejsze blizny schowały się i nie były widoczne. Chirurg odpreparowuje skórę twarzy i szyi od tkanek położonych głębiej. Naciąga skórę, wygładzając zmarszczki i usuwa jej nadmiar, ponownie przyszywając. W obrębie tkanek głębszych wykonuje się napięcie mięśni, tzw. SMAS, który poprawia wygląd skóry w okolicy podbródka i koryguje w mniejszym lub większym stopniu tzw. fałdy indycze. Pacjent zostaje w klinice pod obserwacją do następnego ranka.

Efekt:

Wygładzona i naciągnięta skóra szyi, twarzy i podbródka.

Rekonwalescencja i zalecenia po zabiegu:

Przez kolejne 5 dni należy codziennie rano przychodzić do noa clinic na kontrolę i zmianę opatrunku. Szwy na skórze twarzy są rozpuszczalne, szwy z powiek są usuwane 6 dni po operacji. Opuchlizna i zasinienie utrzymuje się do dwóch tygodni. Blizny z czasem bledną i stają się niemal niewidoczne, są ukryte we włosach lub w miejscach naturalnych zmarszczek skórnych przy uszach. Przez okres 3 miesięcy pacjent ma zaburzone czucie skóry w okolicy przedmałżowinowej. Powinien chronić skórę przed promieniowaniem UV, stosując filtry przeciwsłoneczne. Powrót do pracy zazwyczaj następuje po okresie 2–3 tygodni. Pozostałe niedoskonałości do czasu całkowitego wygojenia można zamaskować makijażem.

Przeciwwskazania:

  • nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych
  • nieleczona nadczynność lub niedoczynność tarczycy
  • skazy naczyniowe
  • nieleczone nadciśnienie
  • cukrzyca, choroby serca
  • stany zapalne skóry twarzy
  • ropne zapalenie zatok
  • zaburzenia psychiczne, np. depresja, dysmorfofobia (poczucie lęku odczuwane w związku z przekonaniem o nieestetycznym wyglądzie własnego ciała)
fb