• PL
  • UK
  • PL

Medycyna estetyczna

Cena:

Laserowa korekcja blizncena ustalana indywidualnie

Laserowe niwelowanie blizn

Wskazania:

Zabieg jest polecany osobom, które chcą zredukować blizny potrądzikowe, pooparzeniowe, pooperacyjne oraz rozstępy.

Jak przygotować się do zabiegu:

Co najmniej miesiąc przed zabiegiem trzeba zrezygnować z opalania, również w solarium. W przypadku mocno opalonej skóry zabieg laserowy może doprowadzić do poparzeń oraz powstania przebarwień i odbarwień. Dlatego w takiej sytuacji nie wykonujemy zabiegu i czekamy, by opalenizna zeszła. Osoby skłonne do występowania opryszczki powinny na dwa dni przed zabiegiem rozpocząć terapię lekiem przeciwwirusowym (np. Heviran 3 x 1 tabletka po 400 mg). Osoby ze skłonnością do keloidów powinny to zgłosić lekarzowi. Należy się przygotować na co najmniej 3-dniowy pobyt w domu, ze względu na proces gojenia się skóry.

Jak wygląda zabieg:

Na godzinę przed zabiegiem, na leczoną okolicę nakładamy grubą warstwę kremu znieczulającego Emla. Jest to wystarczająca metoda ograniczenia bólu w trakcie zabiegu. Lekarz dobiera odpowiednią moc, głębokość penetracji lasera, szerokość wypalanych w skórze pionowych kanalików oraz ich ilość na centymetr kwadratowy. Dobiera się w skanerze kształt pola zabiegu (koło, prostokąt, kwadrat lub trójkąt) i, poprzez przyłożenie do skóry, emituje wiązkę promienia laserowego dokładnie pokrywając cały leczony obszar. Uzyskujemy tym sposobem „zniszczenie″ około 20% skóry na zadanym obszarze, który samoistnie ulega wygojeniu.

Na czym polega działanie:

Laserowa korekcja blizn to metoda, która polega na zniszczeniu komórek, co prowadzi do wytworzenia zdrowej skóry i nowego naskórka – proces naprawy opiera się na „wysepkach″ pozostałej po skanowanym dziurkowaniu skóry.

Efekt:

Blizna jest mocno spłycona lub całkowicie niewidoczna. Początkowo skóra jest silnie zaczerwieniona i wrażliwa na dotyk, zaczerwienie zanika po kilku dniach. Po około tygodniu w tym miejscu mamy odnowioną skórę. Z reguły wystarcza jeden lub dwa zabiegi w odstępie 4 tygodni.

Zalecenia po zabiegu:

W ciągu 24 godzin musimy zostać w domu, gdyż naruszona skóra jest podatna na zakażenia, należy być szczególnie ostrożnym. Nie wolno skóry przemywać, ocierać, stosować kosmetyków. W ciągu następnej doby możemy umyć ranę i dopiero 48 godzin od zabiegu należy zastosować kremy nawilżające. Wyjątkowo rzadko lekarz zaleca stosowanie przez 3 dni antybiotyku oraz leków przeciwwirusowych. Jeśli opracowany obszar wystawiamy na światło dzienne, należy przez miesiąc po zabiegu nakładać na to miejsce kremy z wysokim filtrem UVB. 

Przeciwwskazania:

  • infekcja
  • mocna opalenizna
  • stan zapalny skóry
  • opryszczka
fb