• PL
  • UK
  • PL

Medycyna estetyczna

Cena:

Laserowe usuwanie zmarszczek i przebarwień

cena ustalana indywidualnie

Laserowanie niwelowanie zmarszczek i przebarwień

Jak przygotować się do zabiegu:

Co najmniej miesiąc przed zabiegiem trzeba zrezygnować z opalania, również w solarium. W przypadku mocno opalonej skóry zabieg laserowy może doprowadzić do poparzeń oraz powstania przebarwień i odbarwień. Dlatego w takiej sytuacji nie wykonujemy zabiegu i czekamy, by opalenizna zeszła. Osoby skłonne do występowania opryszczki powinny na dwa dni przed zabiegiem rozpocząć terapię lekiem przeciwwirusowym (np. Heviran 3 x 1 tabletka po 400 mg). Osoby ze skłonnością do keloidów powinny to zgłosić lekarzowi. Należy się przygotować na co najmniej 3-dniowy pobyt w domu, ze względu na proces gojenia się skóry.

Jak wygląda zabieg:

Zabiegi mogą być przeprowadzane na twarzy, szyi, dłoniach, dekolcie, brzuchu i na ramionach zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Zabieg laserem CO2 trwa od kilkunastu minut do 1,5 godziny. Niewielkie pieczenie i bolesność redukowana jest maścią znieczulająca i aktywnym chłodzeniem zimnym nadmuchem powietrza.

Na czym polega działanie:

Laser CO2 to najnowocześniejszy i jednocześnie obecnie najskuteczniejszy laser frakcyjny. W przeciwieństwie do tradycyjnego lasera, nie tworzy kolumn martwicy w skórze. Promieniowanie emitowane z głowicy lasera jest podzielone na tysiące maleńkich strumieni o wysokiej energii, które trafiają w skórę, wnikając na głębokość nawet powyżej 2 mm, czyli głębokich warstw skóry właściwej. Tkanka jest w ułamku sekundy odparowywana, a w miejscu zadziałania lasera powstają mikroskopijne otworki. Ponieważ są one otoczone przez zdrowe komórki, bardzo szybko następuje proces regeneracji, z syntezą nowych włókien kolagenowych i elastycznych. Ponieważ tkanka w miejscu wytworzonych „ranek″ jest usunięta, następuje znaczny efekt napięcia i liftingu skóry.

Efekt:

Znaczne spłycenie zmarszczek, całkowity głęboki peeling laserowy skóry, odmładzanie skóry twarzy, lifting powiek likwidacja wiotkości skóry, przebarwień i melasy, rozszerzonych porów i mikrozaskórników, poprawa napięcia tkanek. Nasilenie objawów po zabiegu zależy od użytej energii lasera CO2 i wrażliwości skóry. Normalnym zjawiskiem po zabiegu jest pieczenie, obrzęk i zaczerwienienie skóry. Objawy te można łagodzić zimnymi okładami np. z Borasolu oraz wodą termalną w aerozolu. W początkowym okresie powierzchnia skóry może być wilgotna w związku z wysiękiem. Później pojawić sie mogą strupki i przez około 5–7 dni intensywne łuszczenie się skóry.

Zalecenia po zabiegu:

W ciągu 24 godzin musimy zostać w domu, gdyż naruszona skóra jest podatna na zakażenia, należy być szczególnie ostrożnym. Nie wolno skóry przemywać, ocierać, stosować kosmetyków. W ciągu następnej doby możemy umyć twarz i dopiero 48 godzin od zabiegu należy zastosować kremy nawilżające. Wyjątkowo rzadko lekarz zaleca stosowanie przez 3 dni antybiotyku oraz leków przeciwwirusowych. Jeśli opracowany obszar wystawiamy na światło dzienne, należy przez miesiąc po zabiegu nakładać na to miejsce kremy z wysokim filtrem. Po zakończeniu złuszczania następować będzie proces regeneracji naskórka i przebudowa głębszych warstw skóry – proces ten trwa przez następnych kilka tygodni. Jest to najlepszy moment do wprowadzenia w głąb skóry substancji odżywczych – oliwek, preparatów witaminowych (najlepiej naturalnego pochodzenia). W zależności od intensywności zmian wystarczyć może jeden zabieg, kurację można powtórzyć kilkukrotnie dla uzyskania oczekiwanych wyników. Ważne jest, aby w pierwszym tygodniu po zabiegu nawilżać skórę częściej niż zwykle (woda termalna, naturalne kosmetyki mineralne)

Przeciwwskazania:

  • infekcja
  • mocna opalenizna
  • stan zapalny skóry
  • opryszczka
fb