• PL
 • UK
 • PL

Zabiegi na twarz

korekcja powiek

Cennik

Korekcja powiek dolnych4 200 PLN
Korekcja powiek górnych4 200 PLN
Korekcja powiek górnych i dolnych7 000 PLN

 

Korekcja powiek

Wskazania:

Operacje korekcyjne powiek wykonywane są zarówno z przyczyn estetycznych, jak i funkcjonalnych. U osób młodych najczęściej są to zmiany, które uwidaczniają zasinienia w obrębie „doliny łez”. U osób starszych na skutek procesu starzenia dochodzi do zwiotczenia skóry powiek górnych i dolnych oraz opadania brwi. Zwisająca skóra powiek górnych niekiedy przesłania pole widzenia, uciskając brzeg rzęsowy powieki, powodując drażnienie rogówki przez wywijające się rzęsy. W powiekach dolnych uwidaczniają się tzw. worki z wyraźnie zaznaczoną granicą miedzy powieką i policzkiem bez łagodnego przejścia, jak u osoby młodej. W okolicy policzkowo-jarzmowej dochodzi do zaniku i opadania w dół tkanki tłuszczowej, powodujących brak podparcia dla tkanek oczodołu, a w obrębie powieki górnej, zanika tłuszczyk w przyśrodkowej części, tuż pod brwią. Powoduje to nie tylko starszy i bardziej zmęczony wygląd twarzy, ale czasem ogranicza pole widzenia.

Jak przygotować się do zabiegu:

Dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny oraz innych leków zawierających kwas acetylosalicylowy i jego pochodne (np. Pyralgina, Ketonal, Ibufen, Ibuprofen, Majamil itp.), można przyjmować jedynie Paracetamol. W celu zmniejszenia zasinień zalecamy zażywać Rutinoscorbin przez 3 tygodnie przed zabiegiem (2 tabletki 3 razy dziennie). Przed operacją należy starannie usunąć makijaż, zdjąć szkła kontaktowe, zmyć lakier z paznokci.

Jak wygląda zabieg:

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, trwa ok. 1–2 godzin. Korekcja polega na usunięciu nadmiaru skóry i wypychającego się tłuszczyku przez przepukliny przegrody oczodołu. Nacięcia na skórze powieki górnej przeprowadzane są tak, aby blizny po szyciu ukryły się w zmarszczkach mimicznych twarzy i naturalnych fałdach skóry. Cięcia na powiece dolnej wykonywane są tuż pod brzegiem rzęsowym, a blizny chowają się w naturalnym fałdzie skórnym. Szwy zdejmowane są w szóstej dobie po zabiegu.

Efekt:

Po zabiegu osiągamy podniesienie powiek górnych i zlikwidowanie tzw. worków pod oczami.

Rekonwalescencja i zalecenia po zabiegu:

Po zabiegu występuje obrzęk i zasinienie, które po 2 tygodniach znika. Może być nieco zamazane widzenie, szczególnie przy stosowaniu maści, oraz niewielka niedomykalność szpary powiekowej spowodowana obrzękiem pooperacyjnym. W tym okresie przy wychodzeniu z domu należy korzystać z okularów przeciwsłonecznych w celu ochrony oczu przed wiatrem i słońcem. Powrót do aktywności zawodowej może nastąpić już po tygodniu od zabiegu. Pozostałości wchłaniających się zasinień można skorygować makijażem. Blizny zanikają po 6–12 miesiącach.

Przeciwwskazania:

 • nieleczona nadczynność lub niedoczynność tarczycy
 • zespół suchych oczu spowodowany niewydolnością gruczołów łzowych
 • nieleczone nadciśnienie tętnicze
 • choroby serca i cukrzyca
 • nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych
 • skazy naczyniowe
 • stany zapalne skóry twarzy
 • ropne zapalenie zatok
 • zaburzenia psychiczne, np. depresja, dysmorfofobia (poczucie lęku odczuwane w związku z przekonaniem o nieestetycznym wyglądzie własnego ciała)
fb