• PL
  • UK
  • PL

Medycyna estetyczna

Cena

twarzod 400 PLN
warga górna - wąs100 PLN
skronie250 PLN
uszy200 PLN
baki250 PLN
brodaod 150 PLN
kark200 PLN
brzuch150 - 300 PLN
plecy300 - 600 PLN
tors250 - 500 PLN
bikini/bikini głębokie250 - 400 PLN
uda250 - 450 PLN
łydki250 - 450 PLN
pachy200 - 300 PLN
owłosienie wokół brodawek piersiowych150 PLN
pośladki150 - 300 PLN
ramiona200 - 400 PLN
przedramiona200 - 400 PLN
dłonie150 PLN

Depilacja laserowa

Jak przygotować się do zabiegu:

Co najmniej miesiąc przed zabiegiem trzeba zrezygnować z opalania, również w solarium. W przypadku mocno opalonej skóry depilacja laserowa może doprowadzić do poparzeń oraz powstania przebarwień i odbarwień. Dlatego w takiej sytuacji nie wykonujemy zabiegu i czekamy, by opalenizna zeszła.

Przez cztery tygodnie przed wykonaniem depilacji laserowej nie należy używać depilatorów elektrycznych, wosku i innych metod, które wyrywają włoski razem z cebulkami. Trzeba też odstawić niektóre kosmetyki, zioła fotouczulające (m.in. dziurawiec czy nagietek) i preparaty zawierające beta-karoten. Przez tydzień przed nie wolno również stosować peelingów. W dniu zabiegu obszar, który chcemy opracować laserem, powinien być wygolony.

Jak wygląda zabieg:

Kosmetolog przykłada głowicę lasera do wcześniej przygotowanej skóry. Laser emituje wiązkę intensywnego światła, impuls laserowy jest zamieniany w energię termiczną. Taki zabieg może powodować pewien dyskomfort i poczucie szczypania, swędzenia lub pieczenia. Odczuwanie tych dolegliwości jest jednak bardzo indywidualne i zależy od odporności na ból (bardziej wrażliwym osobom poleca się zastosowanie maści znieczulającej, dysponujemy również specjalną maszyną dmuchającą silnie schłodzonym powietrzem, co znacznie zmniejsza odczuwanie bólu). Czas trwania zabiegu jest uzależniony od tego, jak dużą powierzchnię skóry depilujemy i może wynosić od pół godziny do nawet dwóch godzin.

Na czym polega działanie:

W trakcie zabiegu wykorzystuje się zjawisko tzw. selektywnej fototermolizy. Kosmetolog przykłada głowicę lasera do wcześniej przygotowanej skóry, a emitowana przez laser wiązka intensywnego światła jest pochłaniana przez melaninę, czyli barwnik zawarty w cebulkach włosów. Impuls laserowy jest zamieniany w energię termiczną, co powoduje zniszczenie struktur odpowiedzialnych za wzrost włosków, dzięki czemu nie odrastają.

Efekt:

Aby depilacja laserowa zakończyła się sukcesem, a jej efekt był trwały, konieczne jest wykonanie serii zabiegów w odstępach czasowych wynoszących od 4 do 6 tygodni. Laser oddziałuje bowiem tylko na włoski, które są w fazie wzrostu, nie działa natomiast na te, które są w stanie spoczynku. Skuteczność tej metody, a także liczba zabiegów, które należy wykonać, to sprawa bardzo indywidualna, uzależniona m.in. od koloru, rodzaju, ilości i struktury włosków. Najłatwiejsze do usunięcia przez laser są włosy ciemne oraz grube – w ich przypadku często wystarcza około 5–6 zabiegów. Trudniejsze do usunięcia są natomiast włosy jasne i delikatne, a także włoski na twarzy, które wymagają przeprowadzenia większej liczby zabiegów. Z kolei włosy rude, siwe i delikatny meszek nie poddają się depilacji laserowej.

Na skuteczność ma także wpływ nasza gospodarka hormonalna czy przyjmowane leki. Po wykonaniu serii tego typu zabiegów niewielki odsetek włosów może odrastać, ale są one jaśniejsze i delikatniejsze, a tym samym mniej widoczne. U niektórych osób po pewnym czasie trzeba wykonać tzw. zabieg przypominający, ponieważ uśpione dotąd mieszki włosowe mogą w pewnym momencie zacząć produkować nowe włoski. Po wykonaniu depilacji laserowej skóra jest zaczerwieniona, pojawia się także obrzęk okołomieszkowy. Zwykle znikają one już po kilku godzinach, choć w przypadku bardzo wrażliwej skóry mogą utrzymywać się przez kilka dni.

Zalecenia po zabiegu:

Jeśli opracowany obszar wystawiamy na światło dzienne, należy przez miesiąc po zabiegu nakładać na to miejsce kremy z wysokim filtrem UVB.

Przeciwwskazania:

  • stan zapalny skóry
  • mocna opalenizna
fb